Startlistor 2019

 

Skjutlag 1 – A-hallen

Plats

Namn

Klubb

Klass

1

Allan Bergman

Borås PS

C2

2

Jeanette Svensson

Ulricehamns PK

D1

3

Carl-Jean Karlsson

Reftele PK

4

Dan Lundkvist

Ulricehamns PK

C2

5

Daniel Rudberg

Vetlanda PK

C2

6

Fredrik Pehrson

Eksjö Skyttegille

C3

7

Fredrik Stureborn

Norrahammars PSK

C2

8

Jonny Svensson

Ulricehamns PK

C3

9

Fredrik Petersson

Skillingaryd PSK

C1

10

Glenn Andersson

Reftele PK

C3

11

Lennart Jakobsson

Ulricehamns PK

C2

12

Jimmy Rylander

Vetlanda PK

C1

13

Patrik Lund

Ulricehamns PK

C2

14

Maja Schimmell

Åby SK

D2

15

Håkan Hedby

Marks PK

C3

16

Niklas Krabb

Jönköpings PK

C3

17

Per Christensson

Eksjö Skyttegille

C1

18

Robert Karlsson

Ulricehamns PK

C1

19

Roger Nyström

Reftele PK

C2

20

Stefan Schaadt

Saab PK

C3

21

Morgan Sandin

Ulricehamns PK

C3

22

Charlie Johansson

Myresjö PSK

C3

23

Tobias Eckerlid

Ulricehamns PK

C3

24

Anders Wredberg

Norrahammars PSK

C2

25

Scott Dance

Ulricehamns PK

C3

26

Martin Wahlström

Vetlanda PK

C2

27

28

29

30

31

Per Kullberg

Borås PK

B3

32

33

34

Tony Borén

Åby SK

A3

35

Thomas Svensson

Ulricehamns PK

A1

Skjutlag 2 – A-hallen

Plats

Namn

Klubb

Klass

1

Örjan Johansson

Mölndals Skytteförening

C3

2

Caroline Dahlström

Smedsbo PK Västerås

D2

3

Christian Wallberg

Linköpings SKF

C1

4

Christian Mohr

Borås PS

C3

5

Martin Fredriksson

Mölndals Skytteförening

C3

6

Mattias Engström

Linköpings SKF

C1

7

Gunnar Hansson

Saab PK

VY

8

Jens Vesterman

Sandhems PSK

C3

9

Jonas Björk

Jönköpings PK

C3

10

Kenny Karlsson

Eksjö Skyttegille

C3

11

Annika Almstrand

Sandhems PSK

D3

12

Jonas Kling

A1 SKF

C1

13

Lena Torp

Eksjö Skyttegille

D1

14

Kenneth Eriksson

Sandhems PSK

VY

15

Lene Alun

Linköpings SKF

C1

16

Birger Cliffordsson

Töreboda PSK

C2

17

Anders Nilsson

Örebro PSSK

C3

18

Pernilla Liliegård

Linköpings SKF

D3

19

Maritha Löfnertz

Töreboda PSK

D2

20

Peter Kankare

Norrahammars PSK

C3

21

Martin Hagström

Linköpings SKF

C3

22

Lars Karlberg

Töreboda PSK

C2

23

Erika Blom

A1 SKF

D1

24

Niklas Andersson

Linköpings SKF

C2

25

Conny Schill

Töreboda PSK

C2

26

Sven-Erik Jonsson

Västbo PK

C3

27

Thomas Håkansson

Norrahammars PSK

C3

28

Tony Borén

Åby SK

C3

29

Thomas Svensson

Linköpings SKF

C2

30

Peter Larsson

Myresjö PSK

C2

31

Tobias Svensson

Jönköpings PK

B3

32

Fredrik Pehrson

Eksjö Skyttegille

B3

33

Maja Schimmell

Åby SK

B2

34

Jakobsson Lars

Mölndals Skytteförening

B3

35

Maria Claesson

Eksjö Skyttegille

B3

36

Thomas Svensson

Ulricehamns PK

B1

37

Stefan Schaadt

Saab PK

B3

38

Mikael Svensson

Jönköpings PK

B2

39

Scott Dance

Ulricehamns PK

B3

40

Ylwa Larsson

Myresjö PSK

B2

Skjutlag 2 – B-hallen

Plats

Namn

Klubb

Klass

41

42

Allan Bergman

Borås PS

A2

43

Carl-Jean Karlsson

Reftele PK

A2

44

Lennart Jacobsson

Ulricehamns PK

A2

45

Magnus Dagmyr

Karlshamns PK

A2

46

Glenn Andersson

Reftele PK

A3

47

Patrik Lund

Ulricehamns PK

A2

48

Mike Hörnqvist

Linköpings SKF

A3

49

Mikkel Torp

Eksjö Skyttegille

A1

50

Håkan Hedby

Marks PK

A3

51

Per Kullberg

Borås PK

A3

52

Per Christensson

Eksjö Skyttegille

A1

53

Per-Ola Andersson

Varbergs PK

A3

54

Morgan Sandin

Ulricehamns PK

A3

55

Petri Ukonmäki

Borås PS

A3

56

Roger Nyström

Reftele PK

A2

57

Tobias Eckerlid

Ulricehamns PK

A3

58

59

60

Skjutlag 3 – A-hallen

Plats

Namn

Klubb

Klass

1

Inger Liliegård

Linköpings SKF

D2

2

Per Kullberg

Borås PK

C3

3

Maria Claesson

Eksjö Skyttegille

D3

4

Johan Malmsten

Linköpings SKF

C1

5

Petri Ukonmäki

Borås PS

C3

6

Mikkel Torp

Eksjö Skyttegille

C1

7

Laila Höljervangen

Linköpings SKF

C1

8

Jan Carlson

Jönköpings PK

9

Roger Johansson

Mjölby PK

C3

10

Linda Brink

Linköpings SKF

D3

11

Tobias Härdstedt

Jönköpings PK

C2

12

Alexander Johansson

Mjölby PK

C3

13

Mattias Glimsjö

Linköpings SKF

C1

14

Tobias Bromander

Skillingaryd PSK

C2

15

Camilla Gunnarsson

Växjö PK

D1

16

Mike Hörnqvist

Linköpings SKF

C3

17

Henrik Gustafsson

Skillingaryd PSK

C2

18

Thorbjörn Gunnarsson

Växjö PK

C1

19

Roland Stilleborn

Linköpings SKF

VY

20

Isabelle Lundgren

Tranås Pistolklubb

D2

21

Thomas Svensson

Ulricehamns PK

C1

22

Peter Tvingmark

Linköpings SKF

C1

23

24

25

Tony Borén

Åby SK

B3

26

Morgan Sandin

Ulricehamns PK

B3

27

Pierre Löfquist

Hallsberg PK

B2

28

Allan Bergman

Borås PS

B2

29

Patrik Lund

Ulricehamns PK

B2

30

Per-Ola Andersson

Varbergs PK

B3

31

Örjan Johansson

Mölndals Skytteförening

B3

32

Jens Vesterman

Sandhems PSK

B3

33

Gunnar Hansson

Saab PK

B3

34

35

36

Jakobsson Lars

Mölndals Skytteförening

A3

37

Christian Wallberg

Linköpings SKF

A1

38

Caroline Dahlström

Smedsbo PK Västerås

A2

39

Christian Mohr

Borås PS

A3

40

Mattias Engström

Linköpings SKF

A1

Skjutlag 3 – B-hallen

Plats

Namn

Klubb

Klass

41

Fredrik Pehrson

Eksjö Skyttegille

A3

42

Martin Fredriksson

Mölndals Skytteförening

A3

43

Jan Gustafsson

Tysslinge SK

A3

44

Kenny Karlsson

Eksjö Skyttegille

A3

45

Lennart Jacobsson

Ulricehamns PK

B2

46

Jan Lövgren

Hallsberg PK

A2

47

Lena Torp

Eksjö Skyttegille

A1

48

Annika Almstrand

Sandhems PSK

A3

49

Jonas Björk

Jönköpings PK

A3

50

Anders Nilsson

Örebro PSSK

A3

51

Lene Alun

Linköpings SKF

A1

52

Kenneth Eriksson

Sandhems PSK

A3

53

Scott Dance

Ulricehamns PK

A3

54

Pernilla Liliegård

Linköpings SKF

A3

55

Stefan Schaadt

Saab PK

A3

56

Tobias Eckerlid

Ulricehamns PK

B3

57

Niklas Andersson

Linköpings SKF

A2

58

Thomas Håkansson

Norrahammars PSK

A3

59

Tobias Svensson

Jönköpings PK

A3

60

Thomas Svensson

Linköpings SKF

A2